اعتراف دردناک «ترامپ» در سفر دزدکی به عراق!

0

آخرین خبر/ دونالد ترامپ چهارشنبه شب در سفری از پیش اعلام نشده و به شکلی دزدکی به عراق سفر کرد و حتی برای ترک عراق با تمهیداتی ویژه از جمله چراغهای خاموش این کشور را ترک کرد و خود او در تشریح شرایط این سفر نتوانست ترس و نگرانی خود را مخفی کند و گفت: کاش می دیدید که ما در چه شرایطی بودیم. هواپیما در تاریکی مطلقی فرورفته بود و همه پنجره ها بسته بودند؛ هیچ نوری به چشم نمی خورد. می گوئید، آیا من در این سفر نگرانی داشتم؟ باید بگویم که بله؛ نگران بودم.

به گزارش تسنیم، رئیس جمهور آمریکا در دیدار با سربازان آمریکایی در پایگاه الانبار افزود که قصد ندارد نظامیان آمریکایی را به مانند سوریه از عراق خارج کند و اگر لازم شود از خاک این کشور برای انجام عملیات در سوریه استفاده می‌کند.

حضورم در عراق به معنی نظارت بر رفتار ایران است
به گزارش ایلنا، ترامپ همچنین درباره حضور نظامی آمریکا در عراق خاطرنشان کرد که حضور نظامی ایالات متحده در عراق برای جلوگیری از احیای داعش و محافظت از منافع ایالات متحده ادامه خواهد داشت و همچنین ما هرگونه تغییر احتمالی در داعش را بررسی می‌کنیم. حضور ما در عراق به معنی نظارت ما بر اعمال ایران است و به این نظارت ادامه خواهیم داد.

متاسفانه ناچارم کاملا مخفیانه به خاورمیانه سفر کنم
به گزارش ایرنا، ترامپ با اذعان به مخفیانه بودن سفرش به بغداد گفت که خیلی غم انگیز است که ناچار باشی در کمال خفا به خاورمیانه سفر کنی و هر کاری انجام دهی تا سالم به مقصد برسی.
خبرگزاری الفرات عراق نوشت که ترامپ که شبانه با هواپیمای چراغ خاموش عراق را ترک کرد گفت که پیشتر نیز دوبار قرار بوده به عراق سفر کند اما بخاطر درز خبر آن، برنامه سفرش لغو شده است.
وی گفت: خیلی غم انگیز است که هفت تریلیون دلار در خاورمیانه هزینه کنی اما برای رفتن به آنجا ناچار باشی سفرت را تا این حد فوق العاده مخفیانه نگه داری و هواپیماها(ی اسکورت) و بزرگترین تجهیزات جهان دور و برت باشند و هر کاری بکنی تا سالم به مقصد برسی’.
ترامپ در پاسخ به خبرنگاری که از او درباره نگرانی هایش حین سفر به عراق سئوال کرده بود، گفت: نگرانی هایی درباره نهاد ریاست جمهوری آمریکا داشتم؛ نه برای شخص خودم. به شما می گویم که نگران بانوی اول (ملانیا) بودم. اما کاش می دیدید که ما در چه شرایطی بودیم. هواپیما در تاریکی مطلقی فرورفته بود و همه پنجره ها بسته بودند؛ هیچ نوری به چشم نمی خورد. همه جا تاریکی مطلق بود. من هواپیماهای زیادی از انواع مختلف و اندازه های گوناگونی دیده ام. می گوئید، آیا من در این سفر نگرانی داشتم؟ باید بگویم که بله؛ نگران بودم. البته نگرانی بزرگتر من افرادی بودند که در این سفر همراه من هستند؛ به جز «جان» (جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید) که البته آدم سرسختی است.

رژیم صهیونیستی با دلارهای آمریکا می‌تواند از خود دفاع کند
به نوشته روزنامه جروزالم پست، ترامپ ضمن رد نگرانی های اسرائیل (رژیم صهیونیستی) از خروج نیروهای آمریکایی از سوریه، گفت: با ‘بی بی'(بنیامین نتانیاهو) صحبت کردم و به اوگفتم ما سالانه ۴٫۵ میلیارد دلار به اسرائیل می دهیم و با این پول می توانید کاملا از خود دفاع کنید.

اعتراض سیاستمداران عراقی به نقض حاکمیت کشورشان توسط ترامپ
به گزارش ایسنا، سفر سرزده ترامپ و همسرش روز چهارشنبه به پایگاه نظامی عین الاسد در استان الانبار در شمال عراق با موجی از محکومیت و انتقادات گسترده احزاب و گروههای سیاسی و نیز نیروهای مقاومت این کشور روبرو شد. عراقی ها این سفر را خارج از عرف دیپلماتیک و نقض آشکار حاکمیت ملی و استقلال این کشور دانسته و خواستار واکنش جدی دولت شده اند.

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید