«بوی مرموز در تهران» ؛ هرکس چیزی می‌گوید!

0

آخرین خبر/ از عصر امروز بوی نامطبوع در نقاط گسترده تهران در حال انتشار است اما مسئولین هنوز علت واحدی برای این اتفاق غیر منتظره مطرح نکردند. با این که شاخص آلودگی هوا نیز افزایش یافته است، اما همچنان علت این رویداد عجیب در کلانشهر تهران نامشخص می‌باشد.

به گزارش آخرین خبر، در اولین واکنش مشاور محیط زیست معاونت خدمات شهری گفت: اگر بویی در شهر استشمام شده باشد باید اداره آب و فاضلاب توضیح دهد. در همین حال حیدرزاده مشاور محیط زیست معاونت خدمات شهری شهرداری تهران به خبرنگار فارس گفت براساس بررسی مشترک محیط زیست و آتش نشانی احتمالا ترکیدگی شبکه فاضلاب در محدوده مرکزی شهر(انقلاب) عامل انتشار این بوی نامطبوع بوده است. این در حالی است که سخنگوی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران ترکیدگی لوله فاضلاب در میدان انقلاب را رد و اعلام کرد: گزارش های اولیه از انتشار بوی نامطبوع از محل منطقه «حسن آباد» واقع در مرکز پایتخت به این سازمان اعلام شده است.

محیط زیست به دنبال منشا بو
معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران نیز اعلام کرد که تیمی ارزیاب و کارشناسی از این نهاد با همکاری سایر متولیان تشکیل شده و درحال بررسی علت و منشا بوی نامطبوع هستند.

بوی نامطبوع خطرناک نیست
همچنین معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران هم در خصوص این «اتفاق بد بو» در تهران اظهار داشت: براساس اعلام هواشناسی و دیگر نهادهای متولی، منشا بوی نامطبوع که از عصر چهارشنبه در پایتخت متصاعد شده ناشی از مشکل آلودگی هوایی نیست بلکه منشا زمینی دارد و خطرناک نیز نیست.

هوای تهران در آستانه «ناسالم» شدن برای تمامی گروه‌ها
بر اساس آمار شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص کیفی هوای که در ۲۴ ساعت گذشته در محدوده ۷۴ بوده است هم اکنون به شاخص ۱۴۴ رسیده واین یعنی هوای تهران در آستانه شرایط ناسالم برای همه گروه‌ها قرار گرفته است.

برخی دیگر از اظهار نظرها درباره این اتفاق کم نظیر به شرح زیر می‌باشد ( در حال تکمیل) :

* پالایشگاه تهران: بوی نامطبوع در پایتخت ارتباطی به پالایشگاه تهران ندارد/ دودکش‌ها به صورت آنلاین پایش می‌شوند
* یک محقق حوزه زلزله و آتشفشان: انتشار بوی نامطبوع در تهران ناشی از زباله است نه گوگرد!
* مدیریت بحران وزارت: هیچگونه شکستگی در شبکه فاضلاب تهران رخ نداده است
* آتش‌نشانی تهران: هیچ اطلاعی از منشأ بوی تهران در دست نیست.
* محیط زیست: سیستم‌های سنجش آلودگی هوا بعد از انتشار بوی نامطبوع در تهران با افزایش ۴۰ واحدی آلودگی هوا مواجه شده اند.
* فاطمه ذوالقدر، نماینده تهران: فرماندار تهران در گزارشی اعلام کرد منشاء این بو ایستگاه متروی ملت است/ بر اساس تاکید فرماندار تا ساعاتی دیگر علت علل انتشار این بوی نامطبوع مشخص خواهد شد و شهروندان تهرانی هیچ نگرانی از این مسئله نداشته باشند/ کمیته‌های ویژه‌ای از شرکت آب و فاضلاب تهران، شرکت گاز و سازمان آتش نشانی برای بررسی علت پخش این بوی نامطبوع در این ایستگاه حضور دارند.
* طیبه سیاوشی نماینده تهران گفت: هنوز علت این بوی بد مشخص نشده است و دستگاه‌های مسئول در تهران برای کشف علت بو بسیج شده‌اند.
* مدیران متروی شهر تهران احتمال اینکه بوی نامطبوع تهران مترو باشد را رد کردند.
* معاون فنی و عمران فرماندار تهران اعلام کرد: در حال بازرسی و گشت زنی در سطح شهر تهران هستیم و به تدریج بوی نامطبوع در سطح شهر در حال کاهش است. ولی این بو، منشاء سطحی ندارد و منشاء آن زمینی است.
* جلالی رئیس سازمان پدافند غیر عامل: مدیریت بحران امشب برای تشخیص منشاء بو بد در تهران تشکیل جلسه می‌دهد.
* رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران تهران گفت: در حال حاضر این بو در هیچ نقطه از تهران دیگر به مشام نمی‌رسد و جای نگرانی برای شهروندان وجود ندارد.

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید