تازه‌ترین جزئیات از سقوط هواپیمای ارتش در حوالی کرج

0

آخرین خبر/ حوالی ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه صبح امروز یک فروند هواپیمای بوئینگ۷۰۷ باری متعلق به ارتش از مقصد قرقیزستان به ایران که حامل بار گوشت بود در حوالی فرودگاه فتح کرج سقوط کرد.

مهمترین رخدادهای حادثه در پی می آید:

دکتر مهرداد علی بخشی، مدیر ستاد مدیریت بحران سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: همه ۱۵ جسد یافته شده از هواپیمایی که صبح امروز در صفادشت کرج سقوط کرد به پزشکی قانونی استان البرز منتقل شدند.

اسامی اجساد شناسایی شده به شرح زیر است:
۱- غفور قجاوند
۲- محمد باقر ندری
۳- جواد سلیمانی
۴- محمد عبدلی
۵- عزیراله علیزاده
۶- سعید قاسمی
۷- فریدون شیخی
۸- شاکر آجرلو
۹- مریم زارعی نژاد
۱۰- علی افروغ

اسامی زیر از سرنشینان هواپیما بودند که کار تشخیص هویت آن ها ادامه دارد.
محمد رضا طاهری
مصطفی محمودی
جواد مرادی
حمید رضا لطفیان
داود ذوالفقاری
گفتنی است فرشاد مهدوی نژاد، در این سقوط زنده ماند و به مراکز درمانی اعزام شد.

۱۳:۵۴/ در بین این اسامی نام پدر فرنوش شیخی بازیکن اسبق تیم ملی والیبال بانوان هم دیده می شود. فرنوش شیخی همسر کاوه رضایی بازیکن اسبق استقلال و فعلی کلوب بروژ بلژیک است.وی بعد از لژیونر شدن همسرش از عضویت تیم ملی بانوان ایران خارج شد.

۱۳:۲۴/یکی از مقامات مرکز مطبوعاتی فرودگاه «ماناس» در تماس با خبرنگار فارس با اشاره به سقوط هواپیمای باری «بوئینگ ۷۰۷» در «کرج»، گفت: در این هواپیما شهروندان قرقیز حضور نداشتند. وی ادامه داد: هواپیمای شرکت «IRON AIR FORCE» ساعت ۲۳:۱۰ وارد فوردگاه ماناس شد و ساعت ۷:۱۶ امروز به مقصد «تهران»، «بیشکک» را ترک کرد. این مقام آگاه تصریح کرد: در هواپیما ۳۰ تن گوشت تولید قرقیزستان قرار داشته است.

۱۳:۰۴/ حمید داوود آبادی، مدیرکل پزشکی قانونی استان البرز در این باره گفت: تا کنون اجساد ۱۵ تن از قربانیان حادثه سقوط هواپیما شامل ۱۴ مرد و یک زن به پزشکی قانونی استان البرز تحویل داده شده است. وی با بیان اینکه هویت ۱۰ تن از جانباختگان قابل تشخیص است، تصریح کرد: همچنین نسبت به تشخیص هویت دیگر جانباختگان نیز تردد وجود داشت که بنا شد با انجام آزمایش های ژنتیک و نمونه برداری از اعضای خانواده ها نسبت به شناسایی و تشخیص هویت این افراد اقدام شود.

۱۲:۵۱/ وزارت خارجه قرقیزستان در بیانیه‌ای اعلام کرد، در پی سقوط هواپیمای باربری ایرانی در حوالی شهر تهران که صبح امروز دوشنبه رخ داد، دولت بیشکک به دنبال بررسی این حادثه است.

۱۲:۲۳/ ۱۶ جنازه از محل سقوط هواپیما خارج شده است. به گزارش کن نیوز؛ کشته شدگان ۱۵ مرد و ۱ زن هستند. یک ویلا تخریب شد و به چند واحد مسکونی آسیب جدی وارد شده است. همچنین ۷۰۰ لاشه گوسفند از هوپیما خارج شد.

۱۲:۱۴/ اسامی کادر پرواز بویینگ ۷۰۷ ارتش به ترتیب: سرهنگ خلبان معلم قجاوند. سرهنگ خلبان معلم ندری. سرهنگ خلبان سلیمانی. سرهنگ خلبان عبدلی. مهندس پرواز مهدوی. مهندس پرواز علیزاده.

۱۲:۱۰/ مهدی مهرور، مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز در گفتگو با تسنیم، از پیدا شدن جعبه سیاه هواپیمای حادثه دیده در زیبادشت البرز خبر داد. 

۱۱:۲۹/ مدیرکل دفتر بررسی سوانح هوایی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: بوئینگ ۷۰۷ پس از برخورد به دیواره انتهای باند فرودگاه فتح وارد شهرک ویلایی شده است که به نظر نمی‌رسد امروز افرادی در این شهرک بوده باشند.
حسین رضایی‌فر در تشریح دیگر جزئیات سانحه بوئینگ ۷۰۷ نیروی هوایی ارتش در فرودگاه فتح کرج اظهار داشت: در حال حاضر در محل وقوع سانحه هستیم، نیروهای امدادگر مشغول تجسس و نجات پیکر جانباختگان این سانحه هستند و پیکر چند تن از آنها از هواپیما خارج شده است.
وی ادامه داد: طبق گزارش مسئولان یک نفر از حادثه‌دیدگان این سانحه نیز به بیمارستان اعزام شده است.
مدیرکل دفتر بررسی سوانح هوایی سازمان هواپیمایی کشوری درباره اسامی خدمه و کرو پروازی و مسافران این هواپیما گفت: نهادی که متولی این هواپیما است یعنی ارتش جمهوری اسلامی ایران باید اسامی را اعلام کند.

۱۱:۱۰/ رییس اورژانس کشور گفت: طبق بررسی های انجام شده منزلی که هواپیما با آن برخورد کرده خالی از سکنه بوده است.
کولیوند همچنین گفت: پیکر هفت تن از سرنشینان از محل حادثه خارج شده است. مهندس پرواز زنده است و به مرکز درمانی اعزام شده است. رییس اورژانس کشور در عین حال براساس گفته مهندس پرواز، تعداد سرنشینان هواپیما را ۱۶ تن اعلام کرد.

۱۱:۰۱/ سخنگوی فرودگاه بین‌المللی «مناس» بیانیه‌ای درباره سقوط یک فروند هواپیمای باری ۷۰۷ که از این فرودگاه پرواز کرده بود صادر کرده است.
سخنگوی فرودگاه بین‌المللی «مناس» واقع در بیشکک قرقیزستان در بیانیه‌ای گفته هواپیمای باربری که دوشنبه در ایران سقوط کرد از این فرودگاه پرواز کرده بود. وی گفته این هواپیما متعلق به شرکت هواپیمایی پیام (پیام‌ایر) بوده است.

۱۰:۳۵/ سخنگوی اورژانس کشور از خروج پیکر هفت فوت شده حادثه آتش سوزی هواپیمای باری از داخل هواپیما خبر داد.

۱۰:۳۰/ روابط عمومی ارتش از سقوط هواپیمایی باری۷۰۷حامل گوشت خبر داد. در این خبر آمده است: صبح امروز یک فروند هواپیمای باربری ۷۰۷ حامل گوشت، از مبدا بیشکک کشور قرقیزستان، اقدام به فرود اضطراری در فرودگاه فتح البرز کرده که در هنگام فرود از باند خارج و پس از برخورد با دیوار انتهایی باند دچار آتش سوزی شد. این خبر می افزاید: جزئیات علت حادثه و وضعیت شهادت یا مجروحیت کارکنان تیم پروازی و خدمه آن با اعزام تیم های تخصصی در دست بررسی است.

۱۰:۱۹/دادستان عمومی و انقلاب شهرستان فردیس در گفتگو با میزان از زنده بودن خلبان هواپیمای سقوط کرده در محل حادثه خبر داد. حسن جهانشاهلو از ادامه تحقیقات قضایی در خصوص حادثه سقوط هواپیما در فرودگاه فتح خبر داد و گفت: احتمالا ۹ نفر در هواپیما بودند و خلبان زنده است. وی ادامه داد: تحقیقات در محل حادثه سقوط هواپیما ادامه دارد.

۱۰:۰۸/ سیدشهاب حسینی (مدیرکل امنیتی استان البرز) در گفتگو با ایلنا گفت: طبق شنیده‌ها ۱۵ نفر در این هواپیما بودند که خلبانان آن نجات پیدا کردند.
گفته می‌شود؛ هواپیمای ۷۲۷ متعلق به نیروی هوایی ارتش به دلیل عدم کنترل در فرودگاه فتح فرود آمده است اما از آنجا که باند این فرودگاه مناسب نشست و برخاست هواپیماهای پهن پیکر نیست، خلبان نتوانسته هواپیما را کنترل کند. این هواپیما پس از طی مسافتی در باند با دیوار فرودگاه اصابت کرده و پس از انفجار، وارد محوطه شهرک مسکونی در جوار این فرودگاه می‌شود. گفته می‌شود خلبان این هواپیما زنده است.

۹:۵۵/ مدیرعامل جمعیت هلال احمر البرز در بیان جزییاتی از این حادثه در گفتگو با ایسنا، گفت:‌ مبداء این هواپیما فرودگاه پیام بوده و به دلایلی که هنوز مشخص نیست در پادگان فتح سپاه سقوط کرده است. ناصرچرخساز افزود: متاسفانه این هواپیما برخوردی با خانه‌های مسکونی داشته و دچار حریق شده است و در حال حاضر عملیات اطفاء حریق و عملیات جستجوی مصدومان احتمالی در حال انجام است.

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید