تشدید تنش‌ها با چین؛ آمریکا ۳ فروند بمب افکن B۵۲ در هاوایی مستقر کرد

0

تسنیم/ در حالی که تنش‌ها بین واشنگتن و پکن همچنان رو به افزایش است، نیروی هوایی آمریکا ۳ فروند بمب افکن B۵۲ را در هاوایی مستقر کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، اقدامات چین در دریای جنوبی چین و همین طور عملیات موسوم به آزادی دریانوردی توسط ناوهای جنگی آمریکایی در منطقه موجب تشدید تنش ها بین دو کشور شده است.
نیروی هوایی آمریکا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده است که ۳ فروند بمب افکن B52 و بیش از ۲۰۰ پرسنل نیروی هوایی را از پایگاه نظامی وایتمن در میسوری به پایگاه هوایی واقع در هاوایی منتقل کرده است.
جاشوا دور سخنگوی نیروی هوایی آمریکا در این باره گفت: استقرار بمب افکن های B52 در هاوایی یک اقدام مهم و ضروری بوده تا به ایالات متحده برای انجام تمرینات نظامی با متحدان منطقه‌ای اش کمک کند. این اقدام نشانگر آمادگی همیشگی آمریکا برای انجام حملات در سراسر جهان است. استقرار بمب افکن ها به مردم آمریکا و کلیه جهانیان نشان می دهد که بمب افکن های آمریکایی همواره آماده حمله هستند.
این دومین بار طی ماه های اخیر است که بمب افکن های راهبردی آمریکا در هاوایی مستقر می شوند. دفعه قبل در اوت ۲۰۱۸ میلادی بمب افکن های آمریکایی چندین سورتی پرواز بر فراز این منطقه انجام داده اند.
چین بارها نسبت به اقدامات آمریکا در منطقه به خصوص پرواز هواپیماها و حرکت کشتی‌های جنگی در اطراف جزایر مورد اختلاف در دریای جنوبی چین اعتراض کرده است.

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید