حسینی بوشهری: احزاب باید در شبکه‌های اجتماعی حضور داشته باشند

0

ایسنا/ یک عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر این‌که «یکی از کاکردهای مهم یک حزب اسلامی حضور در شبکه‌های اجتماعی است»، گفت: تمام کشور باید توسط احزاب رصد شود تا بتوانند مسائل کشور را به خوبی درک و بررسی کنند و از سوی دیگر عملکردهای احزاب باید در مقابل چشم مردم باشد.

آیت الله هاشم حسینی بوشهری صبح امروز (پنجشنبه – ۱۵ آذرماه) طی سخنانی در دوازدهمین مجمع عمومی حزب موتلفه اسلامی با بیان این‌که «امروز حزب دیگر معنای گذشته خود را ندارد»، اظهار کرد: در عصر حاضر حزب، سازوکاری است که در تشکیل قوا و انتخابات نقش آفرین است و می‌تواند تغییر ایجاد کند.
وی در ادامه با طرح این پرسش که در زمان غیبت، ما در مقابل چه کسانی باید مسئولیت پذیر باشیم؟ و مبانی تحزب در اسلام چیست؟ اظهار کرد: ما امروز باید حزب را با مفهوم برون دینی‌اش بررسی کنیم که در این زمینه باید گفت درست است که مبنای حزب، در غرب است ولی ما حزب را به عنوان یک ابزار کار برای رسیدن به هدف اصلی مشارکت دادن مردم و جمع آوری آرا استفاده می کنیم که در این شرایط وضعیت کاملاً متفاوت می شود.
وی افزود: چون اسلام از چنان جایگاهی برخوردار است که می‌توانیم از حزب در آن، برای بالا بردن مردم برای نیل به اهداف اسلام بهره ببریم پس احزاب را برای نیل به اهداف ناب اسلامی باید بومی‌سازی کنیم.
معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان این‌که «یک حزب می‌تواند در چهار چوب صحیح دولت را نقد کند»، گفت: امر به معروف و نهی از منکر مراتب مختلفی دارد که شامل حق الله، حق شهروندان و حق حکومت می‌شود و اسلام نیز همه ابعاد را در خود جای می‌دهد که نصیحت و امر به معروف و نهی از منکر نیز جزئی از آن است پ این ویژگی ها می‌تواند جایگاه احزاب را به طور کامل تبیین کند.
وی با تاکید بر این‌که «یکی از کاکردهای مهم یک حزب اسلامی حضور در شبکه‌های اجتماعی است»، گفت: تمام کشور باید توسط احزاب رصد شود تا بتوانند مسائل کشور را به خوبی درک و بررسی کنند و از سوی دیگر عملکردهای احزاب باید در مقابل چشم مردم باشد. همچنین احزاب نباید با تغییر دولت‌ها تضعیف شوند.
وی اظهار کرد: یک حزب در عین حال که خود باید بینش سیاسی داشته باشد، توانایی روشن ساختن جامعه را هم باید داشته باشد. احزاب نباید موسمی باشند و تنها برای مدت انتخابات تعریف شوند و در نهایت این‌که حزب باید رسانه‌ای باشد چون حزب بدون رسانه همانند سرباز بدون سلاح است.

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید