خبری تلخ برای علاقمندان آیفون

0

انتخاب/ به نظر می رسد اپل عجله ای برای ارائه آیفونهای سازگار با اینترنت ۵G ندارد این موضوع را می توان به سادگی و از طریق برخوردهای اپل تشخیص داد. اما ماجرا از چه قرار است؟

به احتمال زیاد شرکت اپل تا سال ۲۰۲۰ یا بعد از آن آیفونهای خود را به شبکه ای با کیفیت ۵G مجهز نخواهد ککرد.

درواقع تمامی شواهد و قرائن حکایت از آن دارند که اپل تصمیم گرفته این راند را استراحت کرده و در مسابقه ارائه اینترنت ۵G شرکت نکند. این موضوعی است که می تواند برای بسیاری از کاربران آیفون ناامید کننده باشد.

یکی از پیشبینی شده ترین ویژگی های نسل بعدی گوشی های هوشمند، اتصال به اینترنت بیسیم ۵G است. این پیشبینی ها حکایت از آن دارند که هنگامی که شبکه های بیسیم نسل بعدی در دسترس قرار می گیرند، سرویس های ۵G با قدرت خود شبکه های LTE و ۴G را متوقف می کند. سرویسهایی که هم اکنون بیشتر تلفن ها با آن کار می کنند.

درواقع سیستم ها و خدمات مبتنی بر ۵G با پهنای باند وسیع خود، فرصت های بیشتری را برای اتصال سریع به فضای مجازی و شبکه اینترنت ایجاد خواهد کرد و هنگامی که این ایده ها به طور کامل اجرا شود، ظرفیت و سرعت دانلود را چندین بار سریعتر از شبکه های امروزی می کند.

همه این ویژگی ها عالی و خیره کننده هستند و نشان می دهند چرا غولهای فناوری به دنبال دستیابی به شبکه های ۵G هستند. اما در این میان حداقل یکی از شرکت ها عجله ای برای این کار ندارد. صحبت در مورد شرکت اپل و آیفون است. برخی منابع آگاه در این شرکت صراحتا اعلام کرده اند که تا سال ۲۰۲۰ خبری از موبایلهای ۵G اپل نخواهد بود.

شاید در نگاه نخست این حرکت اپل اشتباه به نظر برسد، اما اگر شما به وضعیت کنونی اینترنت ۵G نگاه کنید، واضح است که چرا اپل این دور را استراحت می کند؛ چون تکنولوژی روز آماده همگام سازی با این تغییرات نیست. درواقع آیفون قصد دارد زمانی وارد این رقابت شود که بستر سازی مناسبی انجام شده باشد.
span id=”footercontent”>

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید