درخواست بن‌سلمان از تل‌آویو برای تجهیز سعودی به فناوری جاسوسی

0

تسنیم/ یک رسانه‌ اسرائیلی از تلاش ولیعهد سعودی برای استفاده از فناوری پیشرفته جاسوسی رژیم صهیونیستی برای شنود مکالمات تلفنی شهروندان عربستانی خبر داد.

روزنامه هاآرتص چاپ رژیم صهیونیستی در گزارشی نوشت که شخصی به نمایندگی از «محمد بن‌سلمان» ولیعهد عربستان سعودی در سال ۲۰۱۵ با «ایهود باراک» تماس تلفنی برقرار می‌کند و از نخست‌وزیر سابق اسرائیل می‌خواهد در امر فروش فناوری الکترونیکی‏ که به سعودی‌ها در شنود مکالمات تلفنی شهروندان و دشمنان کمک می‌کند، همکاری کند.
طبق فایل صوتی‏ که هاآرتص به آن دست یافته است، نماینده بن‌سلمان از باراک می‌خواهد نقش نمایندگی را در شرکتی که این تکنولوژی را ارائه می‌دهد، ایفا کند.
این شخص به باراک درباره فرصت تجاری چشمگیری پیشنهاد می‌دهد و درباره نشستی که با دولت حکومت سعودی قبل از ۷ هفته پیش در دبی، بزرگ‌ترین شهر امارات داشت، سخن می‌گوید.
سعودی‌ها برای بازدید از نمایشگاه فناوری جنگ سایبری در محل حضور داشتند. این مرد با فخر می‌گوید که اعتماد دو نفر از همراهان رده نخست پادشاه، «محمد بن‌سلمان» وزیر دفاع و برادرش «خالد» را به دست آورده است.
این اهتمام افسران ارتش و سیاسیون سابق اسرائیلی بی‌سابقه نبوده است ولی این‌بار، شرابط به طور ویژه‌ای بسیار چشمگیر بوده است. هاآرتص به موارد ذیل اشاره کرده:
نخست: باراک همان نخست‌وزیر سابق بود.
دوم: تماس به نمایندگی از دولت انجام شد و نه شرکت.
سوم: دولت همان عربستان سعودی است که منافع استراتژیک، دیپلماتیک و امنیتی را به منافع اسرائیل پیوند می‌دهد.
چهارم: شخصی، که به نمایندگی از بن‌سلمان تماس گرفت یکی از شخصیت‌های بسیار موثر به‌ویژه در جهان عرب است.
طبق نوشته هاآرتص، شخص مذکور گفت که مناسب نیست این موضوع از طریق تلفن پیگیری و بررسی شود و محمد بن‌سلمان می‌خواهد به نحوی خاص به این امر مبادرت ورزد.
باراک شغل واسطه بن‌سلمان را پرسید و اسامی برخی شرکت‌های الکترونیکی، که حدس می‌زد که این واسطه برای آنها کار می‌کند را مطرح کرد. ولی او جواب داد که او فقط برای خودش و برای همسرش کار می‌کند. سپس با خنده، خود را معرفی کرد.

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید