دست رد رژیم صهیونیستی به درخواست یک کشور عربی

0

تسنیم/ یک شبکه خبری صهیونیستی از درخواست یک کشور عربی حاشیه خلیج فارس از این رژیم برای خرید هواپیماهای بدون سرنشین خبر داد و گفت که تل‌آویو با این درخواست موافقت نکرده است.

پایگاه شبکه خبری «کان» رژیم صهیونیستی گزارش داد که یکی از کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس چند سال پیش درخواست خرید هواپیماهای بدون سرنشین از نوع « زیک » را از رژیم اسرائیل مطرح کرده است. این هواپیماها توانمندی‌های پیشرفته و قدرت حمل مهمات و حمله به اهداف مختلف را در اختیار دارند.

بر اساس این گزارش، درخواست مذکور بعد از بررسی در سرزمین‌های اشغالی رد شد و این موضوع باعث شد کشور مذکور برای خرید هواپیماهای بدون سرنشین به چین پناه ببرد.

این شبکه صهیونیستی درخواست مطرح شده از سوی یک کشور عربی برای خرید این هواپیماها را نشان ‌دهنده مناسبات مستحکم تل‌آویو با برخی رژیم‌های عربی حوزه خلیج فارس دانست و تأکید کرد که وزارت جنگ اسرائیل حاضر نشد نسبت به معامله‌هایی که در خصوص صادرات کالاهای امنیتی اسرائیل صورت می‌گیرد، واکنش نشان دهد.

یوگنی ساتانوفسکی کارشناس مسائل اسرائیل و رئیس پیشین انجمن یهودیان روسیه در سپتامبر گذشته در مقاله‌ای که در سایت روسیا الیوم بازنشر شد، از خرید تسلیحاتی عربستان از اسرائیل با واسطه آذربایجان پرده برداشت.

این کارشناس مسائل اسرائیل افزود: عربستان سعودی از بلغارستان، اوکراین، بلاروس و اسرائیل سلاح خریداری و از طریق آذربایجان تسلیحات فوق را به ریاض منتقل می کند.
ساتانوفسکی در مقاله خود خاطرنشان کرده، می توان فرض کرد که اسرائیل چند فروند هواپیمای بدون سرنشین، سامانه‌های رهگیری و شنود را در اختیار عربستان قرار داده است. این کارشناس روسی در ادامه تاکید کرده، اگر بخواهیم از همکاری میان اسرائیل و عربستان سخن بگوییم، می توان گفت که اولویت خرید ریاض در دو بخش شنود و پهپاد است.
ساتانوفسکی خاطرنشان کرده، عربستان برای مخفی نگه داشتن عملیات انتقال تجهیزات به کشورش و برای آن که لطمه‌ای به وجهه‌اش وارد نشود، از آذربایجان برای انتقال سلاح استفاده می‌کند.

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید