دولت جدید بحرین با نخست‌وزیر همیشگی تشکیل شد

0

باشگاه خبرنگاران/ شاه بحرین با صدور فرمانی تشکیل دولت جدید با پیوستن سه وزیر جدید به دولت ولی با همان نخست‌وزیر همیشگی را اعلام کرد.

«حمد بن عیسی آل خلیفه» شاه بحرین طی فرمانی تشکیل دولت جدید به نخست‌وزیری «خلیفه بن سلمان آل خلیفه» را اعلام کرد.

دولت جدید شامل ۱۸ وزیر از جمله سه وزیر جدید اما همان نخست‌وزیر همیشگی بحرین است.

طبق گزارش خبرگزاری بحرین (بنا)، به موجب فرمان جدید پادشاه بحرین، چهار معاون نخست‌وزیر مناصب خود را حفظ کرده و «سلمان بن حمد بن عیسی آل خلیفه» ولی‌عهد بحرین به عنوان معاون اول نخست‌وزیر منصوب شد.

همچنین وزرای وزارتخانه‌های کلیدی خارجه، کشور و دادگستری در سمت خود ابقا شدند و سرلشگر «عبدالله بن حسن النعیمی» به عنوان وزیر دفاع جدید منصوب شد.

همچنین دو وزیر جدید دیگر اعم از «ایمن توفیق الموید» وزیر امور ورزش و جوانان و «سلمان بن خلیفه آل خلیفه» وزیر دارایی به کابینه اضافه شدند.

پادشاه بحرین روز یکشنبه طی فرمانی خلیفه بن سلمان ۸۳ ساله را بار دیگر مأمور تشکیل کابینه جدید کرد. خلیفه بن سلمان آل خلیفه از زمان استقلال بحرین در سال ۱۹۷۱ سمت نخست‌وزیری را بر عهده دارد.

به موجب ماده ۳۳ قانون اساسی بحرین، پس از برگزاری انتخابات پارلمان و آغاز دوره جدید پارلمان، بایستی دولت جدیدی تشکیل شود.

دور دوم انتخابات پارلمانی بحرین روز شنبه برای تعیین سرنوشت ۳۱ کرسی از مجموع ۴۰ کرسی، برگزار شد.

دور نخست انتخابات پارلمانی و شورای شهر بحرین نیز روز شنبه گذشته در حالی برگزار شد که معارضان این کشور آن را تحریم کرده و این انتخابات را «کُمدی» خوانده و تأکید کردند که نتایج آن از قبل مشخص است.

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید