دو شرط اتحادیه جهانی دوومیدانی برای پایان محرومیت روس‌ها

0

فارس/ اتحادیه جهانی دوومیدانی دو شرط را برای پایان محرومیت روسیه از این رشته در نظر گرفت.
در حاشیه انتخاب مراسم برترین دوومیدانی کاران در سال ۲۰۱۸، اعضای هیات رئیسه اتحادیه جهانی در خصوص محرومیت کشور روسیه بحث و تبادل نظر کردند که در نهایت این هیات با پایان محرومیت روسیه مخالفت کرده و آن را منوط بر دو شرط دانستند.
بر این اساس واحد رسیدگی به دوپینگ فدراسیون جهانی باید تایید کند که اطلاعات و دستیابی به نمونه‌های مورد نیاز برای شناسایی و تعیین اینکه کدام ورزشکار روس پرونده‌ای مبنی بر نقض قانون ضد دو پینگ در پایگاه «لیمس» دارد ارائه دهد و به همین دلیل اعضای این هیات به این نتیجه رسیدند که ورزشکاران روسی تا زمانی که این مسئله از سوی یکی از طرفین حل و فصل نشود، نمی‌توانند در مسابقات بین المللی شرکت کنند.
مورد دوم اینکه فدراسیون دوومیدانی روسیه تمام هزینه های متحمل شده افراد دخیل در محرومیت و هزینه‌های دفاع ازپرونده‌ها را پرداخت کند. این هیات عنوان کرد منصفانه نیست که فدراسیون جهانی و دیگر اعضا این هزینه ها را متحمل شوند و هزینه‌های گفته شده باید از سوی روس‌ها تسویه و یا نسبت به بازپرداخت آن اقدام شود.
با این تفاسیر، بازگشت از محرومیت روسیه منوط بر تحقق تمام شرایط و قیود ذکر شده از سوی هیات رئیسه فدراسیون جهانی خواهد بود.

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید