رئیسی: خدا رحم کرد رئیس جمهور نشدم!

0

دانلود

 

ایسنا/ حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در پاسخ به این پرسش که اگر شما رئیس جمهور می شدید وضعیت کشور بهتر بود، گفت: خدا رحم کرد که رئیس جمهور نشدم وگرنه دلار ۵هزار تومان می شد.

این نامزد اصولگرایان در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم امروز (یک شنبه) در مراسمی که به مناسبت روز دانشجو در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد با اشاره به اینکه روز ۱۶اذر یادآور شهامت و شجاعت دانشجویان است اظهار کرد: دانشجویان باید نیاز جامعه را بشناسند و در جامعه ایفای نقش کنند. جنبش دانشجویی همواره حضور به موقع در صحنه ها داشته است.

وی همچنین ادامه داد: جنبش دانشجویی همواره همراه با عدالت خواهی است. اصلاح گری و اصلاح در امور همیشه در جنبش دانشجویی وجود داشته است، در قبال کاستی ها، زبان به نقد می‌گشاید و مشکل را برنمی تابد. امید آفرینی و آگاهی بخشی از دیگر خصیصه های جنبش دانشجویی است.

رئیسی با بیان اینکه بعد از انقلاب، دانشگاه حامی انقلاب و نظام بوده و دغدغه مردم را داشته است، تصریح کرد: دانشجوی سیاسی کسی است که جامعه را به خوبی می شناسد و برای حل مشکلات تلاش می‌کند. روشنفکر واقعی کسی است که به استقلال کشور می اندیشد، نه آنکه کشور را به سمت فرهنگ منحط غرب پیش می برد.

رئیسی همچنین اظهار کرد: دشمن تلفیقی از جنگ سخت و نرم، فشار بر ملت ایران و در واقع جنگ سومی را آغاز کرده است. جنگ اقتصادی، روانی و رسانه ای علیه کشور ما با هدف تسلیم کردن ملت ایران است. کنوانسیون هایی را پیش روی ما می گذارند که ظاهر آن برای حل مشکلات است اما نوعی خود تحریمی برای کشور ماست.

وی همچنین گفت: صبوری و استقامت مردم، موجب پیروزی ما می شود. امروز همه مسئولان وظیفه دارند که به همه داشته‌های خود اعتماد کنند. راهکار برون رفت از مشکلات، اتکا به داشته های ملت از جمله جوانان است، بیگانگان گره ای از مشکلات ما باز نمی کنند.

این عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه راه عقب نشینی دشمن، ایستادگی و آشنایی با روش های دشمن است، گفت: فقر، فساد، تبعیض زیبنده ملت ما نیست. همه مشکلات ریشه خارجی نداشته، بلکه برخی مشکلات محصول بی تدبیری ها در داخل کشور است. در حال حاضر هم همه باید دست در دست هم دهیم، در عرصه تولید تلاش کنیم، در برابر دشمن ایستادگی کنیم. جامعه را نباید چند قطبی کرد. آدرس غلط دادن و متن را به حاشیه بردن مشکلی را حل نمی‌کند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: مشکلات اقتصادی و معیشتی مساله اصلی کشور است که می توان این مشکلات را حل کرد. اما برخی مشکلات را اقتصادی نمی‌دانند و دنبال راهکار سیاسی هستند در حالیکه ما معتقدیم مشکلات اقتصادی، ریشه اقتصادی دارد.

وی در پاسخ به این پرسش که اگر شما رئیس جمهور می شدید وضعیت کشور بهتر بود، گفت: خدا رحم کرد که ریس جمهور نشدم که دلار ۵هزار تومان شود.

وی با اشاره به اینکه درآمدهای ارزی باید مدیریت شده و در جهت منافع کشور به کار گرفته شود بیان کرد: باید منابع و مصارف ارزی به درستی مدیریت شود. نقدینگی اگر در اختیار تولید قرار نگیرد، به سیل بنیان کن تبدیل می‌شود. پرسیدند اگر شما بودید چه می کردید؟ ما تولید مسکن را متوقف نمی‌کردیم، قانون فرانسه را بر قانون مترقی محیط زیست خود ترجیح نمی دادیم، مرکز هوشمند در رابطه با کنترل قاچاق بنزین را تعطیل نمی‌کردیم.

ادامه دارد…

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید