روسیه و اوکراین به تیپ و تار هم زدند

0

آخرین خبر/ گزارش‌ها از تبادل آتش میان شناورهای روسیه و اوکراین در «تنگه کرچ»، بین دریای سیاه و دریای آزُف (به انگلیسی Azov) حکایت دارند روسیه نیز ۳ فروند شناور دریایی اوکراین را که گفته می شود به طور غیرقانونی وارد آب‌های روسیه شده بودند را توقیف کرده و مورد بازرسی قرار داده است.

اوکراین ادعا کرده این اتفاق با شلیک ناوهای روس به سمت قایق‌های نیروی دریایی ارتش اوکراین به سمت این شناورها رخ داده است.
در پی این حادثه به گزارش راشاتودی روسیه و آمریکا برگزاری نشست اضطراری شورای امنیت سازمان ملل در خصوص تحولات اخیر در شبه جزیر کریمه در روز دوشنبه را خواستار شدند.
شورای امنیت سازمان ملل متحد نیز با ابراز نگرانی از تحولات شبه جزیره کریمه برای بررسی اقدام روسیه در توقیف سه فروند کشتی نیروی دریایی اوکراین روز دوشنبه تشکیل جلسه می‌دهد.

بعد از این اتفاق پترو پروشنکو، رئیس‌جمهور اوکراین با اعضای کابینه‌اش نشست اضطراری برگزار کرده است و به پارلمان اوکراین پیشنهاد داد در این کشور وضعیت حکومت نظامی اعمال شود.
به گزارش اسپوتنیک، صبح امروز در کی یف پایتخت اوکراین گروهی به سفارت روسیه در این کشور حمله کردند.

این افراد اقدام به پرتاب بمب دودزا به داخل محوطه سفارت روسیه کردند.

اوکراین همچنین سطح هشدار نظامی در شهر شرقی «دونتسک» را بالا برده و خواستار برگزاری نشست فوری شورای امنیت سازمان ملل متحد شده است.

تلویزیون دولتی روسیه گفته اوکراین و عده‌ای در واشنگتن قصد دارند با ایجاد تنش در نزدیکی تنگه کرچ، دیدار دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا و «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهور روسیه در حاشیه نشست گروه ۲۰ در آرژانتین را مختل کنند.

Comments are closed.