فیسبوک هم سانسورچی می‌شود

0

انتخاب/ فیسبوک قصد دارد قابلیت مسدود کردن برخی از کلمات، ایموجی ها و عبارات را به پلتفرم خود بیفزاید. این قابلیت مشابهت های زیادی با سرویس اختصاصی مسدودی برخی عبارات در توییتر دارد.

احتمالا این ویژگی به کاربران اجازه می دهد که برخی از کلمات خاص را مسدود کنند. کلماتی که در بخش نظرات ظاهر می شوند و می توانند جذاب نباشند.

به نظر می رسد هدف فیسبوک از افزودن این ویژگی به پلتفرمش مبارزه با مسائلی مثل سخنان نفرت پراکن و کلمات ناپسند است. بنابراین در شرایطی که شما این گزینه را فعال کرده و برخی کلمات، ایموجی ها و عبارات را در آن ثبت کنید، فیسبوک حتی پیش از آن که به این گزینه ها فکر کنید یا ببینیدشان، به طور اختصاصی برای شما حذفشان می کند.

البته این ویژگی چندان جدید نیست و از ماهها پیش در دست بررسی است و حتی به طور آزمایشی نیز اجرایی شده است. اما به نظر می رسد قرار است به زودی در سطح عمومی مورد استفاده قرار گیرد.

این ویژگی شباهتهای بسیاری با گزینه مسدودی جدید توییتر دارد. گزینه ای که به شما اجازه می دهد کلمات و عبارات خاص را ممنوع کنید. فیسبوک اعلام کرده که این گزینه باعث می شود شما این کلمات را در بخش نظرات مشاهده نکنید، اما افرادی که نظرات خود را ارسال می کنند و دوستانشان همچنان قادر به دیدن آنها خواهند بود.

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید