قذافی به روسیه کانال زد

0

ایسنا/ هیاتی از جانب تیم سیاسی سیف الاسلام قذافی، پسر دیکتاتور سابق لیبی برای ارائه نامه‌ای به وزارت خارجه روسیه حاوی “راهکارهای خروج از بحران لیبی” به مسکو رفت.

محمد القیلوشی، عضو هیات اعزامی در گفت‌گو با شبکه خبری روسیا الیوم گفت، سیف الاسلام در نامه خود برای وزارت خارجه روسیه دیدگاهش در مورد حل بحران در این کشور را مطرح کرده و بر حمایت خود از نقشه راهی تاکید کرد که غسان سلامه، فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل به شورای امنیت ارائه کرد.

القیلوشی اظهار کرد: در مسکو دیدار طولانی با میخائیل بوگدانف، معاون وزیر خارجه روسیه و نماینده ویژه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور در امور خاورمیانه و شمال آفریقا داشتیم و تمامی راه‌ها و امکانات موجود برای پایان دادن به بحران لیبی را بررسی کردیم.

این عضو تیم سیاسی سیف‌الاسلام در مسکو گفت: بر این باوریم مشکلاتی که لیبی از آنها رنج می‌برد ناشی از رقابت‌های بین‌المللی است، مساله‌ای که طرح‌های خارجی (از جمله طرح‌های فرانسه و ایتالیا) را بی‌اثر کرده است. برگزاری انتخابات و کنفرانسی ملی تنها راه ضامن نجات مردم لیبی باقی خواهد ماند.

وی افزود: تیم سیف الاسلام قذافی با توجه به نقشی که روسیه از ابتدا در مسایل لیبی ایفا می‌کرده است، از مسکو انتظارات بسیاری دارد. ما از روسیه حمایت سیاسی خواستیم و با استقبال خوبی مواجه شدیم.

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید