میلاد محمدی در جمع ۱۰ آلترناتیو برنده‌های Ballon d’Or

0

خبر ورزشی/ در فهرست ۱۰ آلترناتیو سایت ۹۰min برای دریافت Ballon d’Or سال جاری میلادی از ایران نام میلاد محمدی مدافع چپ باشگاه احمدگروزنی به چشم می‌خورد.
دوشنبه شب مراسم Ballon d’Or مثل هر سال به میزبانی سالنی مجلل در پاریس کنار برج ایفل برگزار شد تا چهره‌های بازیکنان برتر سال ۲۰۱۸ فوتبال جهان جوایز خود را از مجله «فرانس فوتبال» دریافت کنند. مراسمی که این بار متفاوت‌تر از همیشه برگزار شد تا نه تنها ۱۰ چهره برتر معرفی شود بلکه بعد از نزدیک به یک دهه حکومت فرازمینی‌ها (کریستین رونالدو پرتغالی و لیونل مسی آرژانتینی) این دفعه توپ طلا به لوکا مودریچ، مغز متفکر کرواسی در جام جهانی و همین‌طور باشگاه رئال مادرید برسد تا نام او نیز به جمع پادشاهان تاریخ فوتبال اروپا و جهان اضافه شود. این مراسم و حواشی رقم خورده در آن نیز به سوژه جذاب بسیاری از سایت‌های معتبر دنیا تبدیل شد ولی سایت ۹۰min در واکنشی متفاوت نسبت به این مراسم اقدام به معرفی ۱۰ آلترناتیو برای رسیدن به جوایز Ballon d’Or سال ۲۰۱۸ کرد. کاندیدا‌هایی از نوع متفاوت که از دید نویسنده این سایت هر یک به خاطر رفتار‌ها و حرکاتی که انجام داده بودند، قابلیت پرکردن نفرات برتر مراسم در سال ۲۰۱۸ را داشتند. جالب اینکه در این فهرست آلترناتیو نام یکی از ملی‌پوشان فوتبال ایران در جام جهانی نیز دیده می‌شود.
در فهرست ۱۰ آلترناتیو سایت ۹۰min برای دریافت Ballon d’Or سال جاری میلادی از ایران نام میلاد محمدی مدافع چپ باشگاه احمدگروزنی به چشم می‌خورد. بازیکنی که به خاطر پرتاب اوت عجیب در بازی با اسپانیا در روز دوم مرحله گروهی جام جهانی برای مدت‌ها به سوژه‌ای جذاب تبدیل شد تا نویسنده این گزارش او را به عنوان نهمین بازیکن این لیست معرفی کند. نویسنده در تشریح دلایل قرار گرفتن این ستاره جوان و چپ‌پا در فهرست آلترناتیو‌های Ballon d’Or آورده است: «نام این بازیکن میلاد محمدی است، اما باید جایزه را با لقب «مرد پرتابگر ایران» برای او در نظر گرفت. مسلماً لحظه‌ای که او قصد داشت با پرتاب اوت بلند یک موقعیت برای فرار از شکست ایران خلق کند، اما صادقانه باعث شد تا به جای پرتاب بلند، برای مدت‌ها حرکت استثنایی او نام ایران را بر سر زبان‌ها بیندازد. اگر نخواهیم اغراق کنیم پرتاب اوت میلاد محمدی همه چیز در دل خود داشت، از جاه‌طلبی، مهارت فردی و از همه مهم‌تر انعطاف‌پذیری تاکتیکی و ذهنی که باید برای این شاخصه‌ها یک پاداش مناسب در نظر گرفته می‌شد! یک حرکت باشکوه، باشکوه و غیرقابل تصور که تا مدت‌ها در تاریخ فوتبال جاودانه خواهد شد. چه کسی در این سال توانسته حرکتی بامزه‌تر از این پرتاب اوت نشان بدهد؟ هیچ‌کس، فقط میلاد محمدی بود که توانایی این کار را داشت».
میلاد محمدی در حالی بین ۱۰ گزینه طنز سال ۲۰۱۸ برای دریافت Ballon d’Or قرار گرفت که چهره‌های سرشناس دیگری نیز در این فهرست دیده می‌شوند. از جمله دژان لاورن مدافع تیم ملی کرواسی و باشگاه لیورپول که در طول سال مدام با خودشیفتگی خاصی عنوان بهترین مدافع جهان را به خود اختصاص داد، اما در فینال برابر فرانسه با خاک یکسان شد. روملو لوکاکو، مهاجم سیه‌چرده و تنومند بلژیک و باشگاه منچستریونایتد که در یک سال گذشته موقعیت‌های گلزنی فراوانی در اولدترافورد برای شیاطین سرخ از دست داد، درست مثل بازی‌های ملی با بلژیک. موسی سیسوکو فرانسوی دیگر کاندیدای مطرح این فهرست بود، چون هم طرفداران نیوکاسل را بیچاره کرد، هم طرفداران اسپرز‌ها در شمال لندن را،، چون چه باشگاهی که به خاطر او پول کلان داد چه باشگاهی که پول کلان گرفت، به خاطر او با مشکلات فراوانی روبه‌رو شدند. آلن هوتون از استون‌ویلا، آیمریک لاپورته اسپانیایی از من‌سیتی، روز بارکلی از چلسی، ژولین لوپتگی سرمربی اخراجی از اسپانیا و رئال مادرید و همین‌طور جادون سانچو ستاره انگلیسی و پدیده جدید دورتموند از جمله این گزینه‌ها برای دریافت Ballon d’Or معرفی شدند.
انتشار این گزارش به همان اندازه که باعث شد تا میلاد محمدی به خاطر پرتاب اوت غیرمنتظره انگشت‌نمای رسانه‌ها شود تا یکی از کاندیدا‌های طنز Ballon d’Or لقب بگیرد، به همان اندازه نیز در راه مشهور شدن این بازیکن ۲۵ ساله باشگاه روس احمد گروزنی تأثیر داشت، چون در فاصله چند ساعت از انتشار نام او در لیست آلترناتیو‌های برترین‌های سال فوتبال جهان از دید فرانس فوتبال، شایعات نقل و انتقالاتی پیرامون این بازیکن به اوج خود رسید. کار به جایی کشیده شد که برخی سایت‌های فوتبال جزیره یک بار دیگر پروسه باشگاه‌های سلتیک، کوئینزپارک رنجرز، استوک‌سیتی و… برای خرید مدافع چپ ایرانی را جدی‌تر از هر زمانی دانستند تا نام میلاد محمدی در بین ترند‌های مهم اخبار فضای مجازی قرار بگیرد آن هم در آستانه همراهی او در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹.

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید