نظر آقای وزیر درباره علت افزایش اجاره مسکن

0

خانه ملت/وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه مسائل اقتصادی در فرآیند قیمت‌گذاری در حوزه مسکن تأثیرگذار است، گفت: در تعیین نرخ اجاره بهای مسکن انجمن‌های صنفی و تشکل‌ها مدیریت درستی ندارند.

محمد اسلامی با اشاره به کمبود قیر تولیدی در کشور، اظهار کرد: میزان قیر تولیدی در کشورمان تناسبی با نیاز پروژه‌‎ها ندارد و تدبیری که در مجلس در قالب بودجه سالیانه گنجانده شده حاکی از این دارد که کارآمدی لازم برای پیشبرد پروژه‌ها را ندارد و باید تدبیری متفاوت در این حوزه اتخاذ شود این تغییر روش در لایحه بودجه سال ۹۸ خود را نشان خواهد داد.

این عضو کابینه دولت دوازدهم با یادآوری اینکه وزارت راه و شهرسازی سهمی ۵۷ درصدی از قیر تولیدی در کشور دارد که این فرمول و روش برای سال‌های آتی باید تغییر کند، افزود: دولت در بودجه ۹۸ با روش و رویکرد جدیدی در خصوص قیر تصمیم‌گیری خواهد کرد که امیدواریم نمایندگان نیز از اینم موضوع حمایت کنند.

مدیریت درستی از سوی انجمن‌ها و تشکل‌‎های صنفی در حوزه مسکن وجود ندارد

وی در پاسخ به این سئوال که مسئول نظارت بر قیمت اجاره بهای مسکن چه نهادی است و وزارت راه و شهرسازی چه نقشی در تعدیل قیمت‌‌ها دارد، گفت: در این حوزه انجمن‌های صنفی و تشکل‌ها باید صنوف خود را کنترل کنند و افزایش قیمتی که در حوزه مسکن وجود دارد نشان می‌دهد که مدیریت مناسبی در این حوزه وجود ندارد.

اسلامی تأکید کرد: از سوی دیگر شرایط و مسائل اقتصادی نیز در فرآیند قیمت‌گذاری در حوزه مسکن تأثیرگذار است و اگر جهبه مسائل اقتصادی به حوزه مسکن ورود نکند و مسکن مسیر سالم خود را ادامه دهد مردم کمتر دچار آسیب خواهند شد.

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید