نقشه سرقت خودروی ۱۰۰ هزار دلاری در مسیر تهران

0

مشرق/ فرمانده انتظامی خراسان رضوی ازدستگیری سه عامل اصلی سرقت خودروی پژو ۲۰۶ حامل یکصد هزار دلار وجه نقد در جاده مشهد–تهران خبرداد.

سردار محمد کاظم تقوی در تشریح عملیات ضربتی پلیس برای دستگیری عاملان این سرقت، گفت: ساعت ۱ و ۱۵ دقیقه بامداد دیروز، سرقت خودوی پژو ۲۰۶ حامل ۱۰۰ هزار دلار وجه نقد در جاده مشهد – تهران به فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام شد.
فرمانده انتظامی خراسان رضوی افزود: با توجه به اهمیت موضوع بلافاصله دستورات لازم به فرماندهی انتظامی شهرستان سبزوار برای پی گیری سریع پرونده صادر و کارآگاهان ورزیده پلیس آگاهی این شهرستان وارد عمل شدند.
وی افزود: بررسی‌های اولیه کارآگاهان بر اساس ادعای شاکی پرونده حاکی از آن بود مالباخته برای خرید کالا از مشهد عازم تهران بود و یکی از دوستانش نیز وی را همراهی می‌کرد که درحوزه استحفاظی شهرستان سبزوار، سرنشینان نقابدار پژو ۴۰۵ با تصادفی ساختگی راه، آن‌ها را سد می‌کنند.
این مقام ارشد انتظامی افزود: شاکی پرونده به کارآگاهان گفت: سرنشینان پژو ۴۰۵ با تبر به سمت وی حمله ور شده و به قفسه سینه، پا، سر و صورتش صدمه زده و خودرو پژو ۲۰۶ سفید رنگ حامل ۱۰۰ هزار دلار وجه نقد را ربوده اند.
سردار تقوی گفت: کارآگاهان پلیس آگاهی سبزوار در بررسی علمی این پرونده پیچیده به نکات مجهولی رسیدند و همسفر شاکی پرونده را به عنوان مظنون تحت بازجویی قرار دادند.
وی خاطر نشان کرد: این مرد جوان در اظهارات خود منکر هرگونه ارتباطی با موضوع سرقت بود، اما در برابر شواهد و مستندات پلیسی قرار گرفت که راهی جز بیان حقیقت نمی‌دید.
فرمانده انتظامی خراسان رضوی تصریح کرد: متهم پرونده با معرفی دو همدست خود گفت که نقشه سرقت را طراحی و اجرا کرده اند؛ در پی ادعای متهم، کارآگاهان با ردزنی‌های گسترده اطلاعاتی، ۲ همدست وی را در شهرستان سبزوار دستگیر و خودرو پژو ۲۰۶ سفید رنگ و ۱۰۰ هزار دلار وجه نقد کشف کردند.

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید