واکنش حریری به عملیات کشف تونل تل‌آویو در مرز لبنان

0

فارس/ نخست‌وزیر مکلف لبنان در اولین واکنش خود به عملیات رژیم صهیونیستی موسوم به «سپر شمالی» اعلام کرد تحولات مرزهای جنوبی نباید به هیچ تنشی منجر شود.

رژیم صهیونیستی که مدعی وجود تونل‌های حزب‌الله در مرز لبنان با فلسطین اشغالی شده، هفته جاری عملیاتی با عنوان «سپر شمالی» برای از بین بردن این تونل‌های ادعایی آغاز کرد.

بر اساس گزارش وبگاه «النهار»، «سعد الحریری» نخست‌وزیر دولت پیشبرد امور لبنان در واکنش به این موضوع اعلام کرد «تحولاتی که مرزهای جنوبی شاهد آن است نباید منجر به هیچ تنشی شود؛ این همان چیزی است که لبنان می خواهد و برای آن با تمام طرف‌های مربوطه بین‌المللی و دوست تلاش می‌کند».

بر اساس بیانیه صادر شده از دفتر رسانه‌ای الحریری، وی افزود دولت لبنان بر التزام کامل به قطعنامه ۱۷۰۱ و همکاری و هماهنگی میان بیروت و نیروهای حافظ صلح بین‌المللی (یونیفل) تأکید می‌کند هماهنگونه که تأکید دارد ارتش لبنان، طرف مربوطه و برای تأمین امنیت مرزها و بسط قدرت قانونی در تمام مرز است .

سعد الحریری در ادامه گفت دولت لبنان بر تعهد خود در قبال حاکمیت، حراست مرزها و عدم نقض قواعد بر اساس قطعنامه ۱۷۰۱ تأکید دارد؛ آنچه طرف اسرائیلی از نقض مستمر حریم هوایی و دریایی لبنان انجام می دهد نقض قطعنامه مذکور است و لبنان در نشست برگزار شده در «الناقوره» به آن اعتراض کرد. دولت لبنان این موضوع را با طرف‌های مربوطه در دبیرکلی سازمان ملل و کشورهای عضو شورای امنیت مورد پیگیری قرار خواهد داد.

چهارشنبه (دیروز) نشستی سه‌جانبه میان «استفانو دل کول» فرمانده کل یونیفل (نیروهای حافظ صلح سازمان ملل در لبنان) و افسرانی از ارتش لبنان و ارتش رژیم صهیونیستی برگزار شد. در این نشست درباره عملیات اخیر رژیم صهیونیستی در مرز لبنان با فلسطین اشغالی و عبور صهیونیست‌ها از خط آبی بحث و تبادل‌نظر شد.

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید