فیلم / واکنش علیرضا شیری به ماجرای بارداری دختر ۱۲ ساله بخاطر تلگرام

0

علیرضا شیری معلم و طبیب با انتشار این ویدئو در اینستاگرامش به آن واکنش نشان داد و نوشت:

 

لینک دانلود مستقیم
لینک دانلود مستقیم

من سالهاست با نوجوانان مانوسم ، چه در جایگاه معلم سابق دبیرستان ؛چه در جایگاه کسى که #نوجوان_توانگر را در ایران راه انداختیم سالها قبل ؛
حقیقتا برایم باورپذیر نیست که یک نفر به مدارس سر بزند و بچه هاى زخم خورده چنان به این سرعت به او اعتماد کنند که این حد خودافشایى را با او داشته باشند!
کارشناس محترم که اکنون درباره تلگرام به باردارى دختر دوازده ساله اشاره کرده اند ، چند سال قبل درباره وایبر نیز اشاره کرده اند که چندین مرد به دختربچه اى تجاوز کرده اند که از وایبر براى برقرارى روابط استفاده میکرده است.
نکته ١ :
اگر این امور اثبات شده باشند که دخلى به تکنولوژى ندارد بلکه فقر فرهنگى و عدم آموزش سواد جنسى مناسب به کودکان است که ایشان را در معرض آسیب قرار میدهد، گو اینکه براى زدودن فاجعه مرگ سالیانه شانزده هزار هموطن در حوادث رانندگى، نمیتوان در کارخانه هاى اتومبیل را بست و رانندگى را ممنوع کرد بلکه باید فرهنگ رانندگى را از سن کم در بین مردم ، ارتقا داد.
نکته ٢
اگر این داستانهاى با ته مایه جنسى پدوفیلیک در ذهن کارشناس محترم ، ساختگى باشد ، احتمالا نامبرده به علت هذیانهاى فیکس احتیاج به مداخله درمانى دارد و شوراى سلامت سازمان صدا و سیما موظف است در این زمینه ورود کند.
بنده به اندازه شعورى که حق تعالى بهم داده است ، از شنیدن این آرا برآشفته میشوم و معتقدم ایران افراد بسیار باسواد در حوزه آسیبهاى اجتماعى دارد که به حل معضلات تکنولوژى همت بگمارند نه اینکه روان جمعى مردم را دچار انحرافات و اعوجاجات روانشناختى کنند.
و الحمدلله على ما هدینا
دکتر علیرضا شیرى
طبیب، طرحواره درمانگر ،
Leadership coach و دانش آموخته دانشگاه کمبریج و انستیتو روانکاوى تاویستاک لندن

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید