پرواز تهران – ایلام موفق به فرود نشد

0

ایرنا/ مدیر فرودگاه شهدای ایلام گفت: پرواز صبح امروز شرکت هواپیمایی ایران ایر از تهران به مقصد ایلام به علت نامساعد بودن جوی موفق به فرود در فرودگاه ایلام نشد و به مقصد تهران بازگشت.

علی متانت اظهار داشت: این پرواز ایلام به تهران در مسیر رفت انجام شد اما قبل از فرود در فرودگاه شهدای ایلام با توجه به پایین بودن دید افقی با صلاح دید خلبان به سمت فرودگاه مهرآباد تغییر مسیر داد.
وی افزود: لغو یا تغییر در ساعت این پرواز در مرکز مشخص خواهد شد اما ۲ پرواز عصر در صورت مساعد بودن هوا انجام می شود.
مدیر فرودگاه شهدای ایلام در ادامه به برگزاری اولین دوره آموزش و ساماندهی دارندگان پرنده های پهباد و کوادکوبتر در ایلام اشاره کرد و یادآور شد: اولین دوره آموزشی دارندگان این پرندگان ۲۶ دی ماه با مجوز سازمان هواپیمایی کشور برگزار می شود.
متانت گفت: پهباد و کوادکوبتر برای فیلم برداری و عکاسی هوایی مورد استفاده قرار می گیرد و دارندگان آنها در این دوره آموزشی با قوانین، مقررات و بخشنامه های مرتبط با استفاده از این وسایل آشنا می شوند.
وی افزود: از طریق رسانه های جمعی به همه دارندگان این وسایل پروازی فراخوان داده شده و در پایان دوره به آنها گواهینامه معتبر داده می شود و فقط افراد دارای گواهینامه مجاز به استفاده و بکارگیری این پرنده ها هستند.
به گفته متانت همه صاحبان پهباد و کوادکوبتر با مراجعه به سامانه www.pahpadha.com برای شرکت در این دوره آموزشی و دریافت گواهی نامه و مجوز اقدام کنند.

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید