پیش‌بینی رئیس رژیم صهیونیستی از حمله ایران به اسرائیل

0

ایسنا/ رئیس رژیم صهیونیستی پیش‌بینی کرد که ایران در پاسخ به حملات هوایی صهیونیست‌ها به خاک سوریه، حملاتی را از سمت شمال اراضی اشغالی انجام دهد.

رووین ریولین، رئیس رژیم صهیونیستی با اشاره به حضور نظامی ایران در سوریه گفت، بر این باور است که ایران حملات خود به مواضع اسرائیل را در پاسخ به حملات هوایی صهیونیست‌ها علیه سوریه، افزایش دهد.

به نوشته روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت، ریولین در سخنرانی روز دوشنبه خود در کنفرانس مؤسسه مطالعات امنیت ملی در تل آویو گفت که وضعیت استراتژیک اسرائیل در آینده می‌تواند در دو کلمه توصیف شود؛ “زوال و پیچیدگی” او در این راستا به موضوع حضور کشورمان در سوریه به عنوان یک نمونه برای ادعای خود اشاره کرد.

وی در ادامه ادعای خود درباره حضور ایران در سوریه گفت: به نظر می‌آمد که ایران به دلیل فهم مشترک ما با روسیه (در خصوص سوریه) و شکست‌ها در جبهه شمالی محدود شود اما این روند در ماه‌های اخیر در حال تغییر است.

رئیس رژیم صهیونیستی افزود: من بر این باورم که ایران با نیرویی بزرگ‌تر در جبهه شمالی اسرائیل تلافی خواهد کرد. تلاش‌های ایران در عرصه دیپلماتیک بین‌الملل نیز آشکار است. ادامه برنامه موشکی بالستیک آنها و نقشه‌های تهران در روابط ایران با اتحادیه اروپا کشمکش ایجاد کرده است.

وی همچنین گفت که این مسئله در دیدارش با امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه مطرح شده بود.

ریولین مدعی شد: از نظر من، اروپا نیز کم کم به این سمت می‌رود که همانند اسرائیل درباره ایران فکر کند. اروپا مایل به حفظ توافق هسته‌ای است اما به‌طور همزمان در حال تعیین خطوط قرمز برای ایران است و اگر (ایران) خلاف میل آنها رفتار کند هزینه سنگینی خواهد پرداخت.

این مقام رژیم صهیونیستی در بخش دیگری از سخنانش به مسئله فلسطین پرداخت و آن را موضوعی قابل حل‌وفصل توصیف کرد و گفت: ما باید میان خود و فلسطینی‌ها اعتمادسازی کنیم. بیایید صحبت درباره ۱۵۰ سال پیش را کنار بگذاریم درباره چیزی حرف بزنیم که قابل حل است.

به گزارش ایسنا، این ادعاهای در حالی به‌طور مکرر از سوی صهیونیست‌ها برای توجیه حملات غیر قانونی‌شان به خاک سوریه مطرح می‌شود که مقامات کشورمان و همچنین سوریه و روسیه بارها تاکید کرده‌اند که حضور مستشاری ایران در سوریه تنها برای مقابله با تروریسم و افراط‌گرایی و بنا به درخواست دولت مشروع دمشق بوده است.

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید